سلام دنیای زیر آب

سلام دنیای زیر آب

هنگامی که روی آب ایستاده ایـد و به آن می نگرید ، چیزی از زیبایی های درون آب را نمی بینید و شـاید ترسی در دلتان ایجاد شود که نا شی از عمق آب باشد . اما هنگامی که وارد آب میشوید گویی پا به دنیایی گذاشته اید که آنقدر زیبا و دوست داشتنی است که تمامی ترستان از بین رفته و چنان با آن یکرنگ می شوید که دقایق را گم می کنید . وقتی به سطح آب باز می گردید تازه متوجه می شوید که دنیای زیر آب یعنی چه ؟

تنها چیزی که در اعماق می شنوید ، صدای نفسهایتان است که  بلند تر از همیشه می شنوید . وقتی در کنار ماهیان رنگارنگ که بی خیال در کنار شما حرکت می کنند ، گیاهان و یا مرجانهای زیبا شنا می کنید و اشعه های نور خورشید که از سطح به درون آب می تابند را می بینید ، هیجان خاصی را در شما ایجاد می کند .

بهتر است که بدانید بیش از 75% از زیبـایی های طبیعت در زیر آبها نهـفته است . مرجانهای زیبا ، ماهی هایی که در این مرجانها زندگی می کنند ، انـواع موجودات کوچک و بزرگ که در اعماق آبها وجود دارند ، دنیایی رویائی به وجود آورده است که هر بیننده ای را به وجد می آورد و او را از خود بی خود می کند ، اما این فقط غواصان هستند که از دیدن این همه زیبایی لذت می برند و هیجان حضور در کنار موجودات زیر آب را تجربه می کنند .

همه روزه سایتهای غواصی پذیرای تعداد زیادی غواص از سراسر دنیاست و کشور عزیز مان ایران نیز در خلیج فارس و دریای عمان و نیز در اطراف و سواحل جزیره های کیش ، قشم ، هندورابی ، هنگام ، لارک و … دارای مکانهای زیبایی برای غواصی است ، اما متاسفانه از آنجایی که این ورزش به درستی به عموم مردم معرفی نشده و در دیدگاه آحاد جامعه فعالیتی نظامی ، دست نیافتی و مشکل به نظر می رسد ، لذا سایتهای زیبای غواصی میهن عزیزمان ایران بدونه استفاده و حتی بعضا به دست سود جویان و یا افراد نا آگاه و بی اطلاع در معرض تخریب و نابودی قرار دارد و از آنجا که سیستم غواصی padi نسبت به حفاظت از محیط زیست و موجودات دریایی ، حساسیت داشته و اهمیت فراوانی قائل است ، معرفی غواصی به جامعه و برگزاری دوره های غواصی padi ، گامی موثر و بلند در جهت آگاه سازی مردم و حفاظت از محیط زیست و کمک قابل توجهی به احیای منابع طبیعی می باشد .

برای دیدن دنیای زیر آب باید خودتان را مجهز کنید و راه و روش آن را با شرکت در دوره های غواصی از مربیان با تجربه padi بیاموزید تا بتوانید به قلمرو آن پا بگذارید و با آرامش خاطر و ایمنی کامل از این ورزش مفرح لذت ببرید .

غواصی فعالیتی پر هیجان ، ماجراجویانه و لذت بخش است . غوطه وری در کنار موجودات زیر آب ، احساس بی وزنی در اعماق دریاها و غواصی در میان مخلوقات شگفت انگیز خداوند به خوبی می تواند غریضه ماجراجویی انسانهارا ارضا کند . پس کمتر کسی را می توان یافت که یک بار لذت غواصی را تجربه کند و این خاطره هیجان انگیز و زیبا را فراموش کند .

غواصی ورزشی است مفرح و در دنیا به عنوان یک فعالیت ورزشی ، تفریحی و گردشگری به حساب می آید . چراکه نه تنها غواصی در آبهای آزاد فعالیتی ورزشی محسوب می شود و در سلامتی روح و روان و جسم افراد تاثیر فراوان دارد ، بلکه لازمه آن سفر به نقاط مختلف و دیدن سایتهای غواصی گوناگون است . امروزه غواصان به سراسر نقاط جهان سفر می کنند و از دیدن آفریده های اعجاب انگیز خداوند که در اعماق دریا ها و در سایتهای غواصی که در جای جای کره خاکی نهفته اند لذت می ببرند و زیر لب می گویند :

فتبارک الله احسن الخالقین

Back to Top